Haber

Antalya’da düzenlenen Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası devam ediyor

Antalya’da düzenlenen ve 398 sporcunun yarıştığı 13. Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası, final yarışlarıyla devam ediyor.

Türkiye’de ilk kez Antalya’da düzenlenen 13. Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası, İbrahim Çolak Jimnastik Salonu’nda yapılıyor. 21 ülkeden 398 sporcunun katıldığı şampiyonada, gençler ve büyükler takım ve aerobik step kategorilerinde dün ödüller sahiplerini buldu. Gençler kategorisinde Romanya altın, Finlandiya gümüş, İspanya ise bronz madalya kazandı. Büyükler kategorisinde altın madalyayı İtalya, gümüş madalyayı Romanya, bronz madalyayı ise Ukrayna aldı. Aerobik step kategorisinde Macaristan altın, İtalya gümüş ve İspanya bronz madalya kazandı.

Şampiyona bugün finale kalan sporcuların performansları ve ödül törenleriyle devam ediyor. Sabah başlayan şampiyonada Finlandiyalı sporcular birinciliği, Bulgaristan ikinciliğini, genç çiftlerde ise İspanya’dan üçüncülüğü elde etti. Tek erkeklerde altın madalyayı Bulgar Aleksandar Myshinkov, gümüş madalyayı İspanyol Nacho Viguer, Finlandiyalı Sampo Nousiainen bronz madalyayı, tek bayanlarda Portekizli Leonor Januario altın madalyayı, İtalyan Guenda gümüş madalyayı kazandı. Cherubini, İspanya’nın bronz madalyası. Martine Gil Olmeda’dan elde edildi. Madalya kazanan sporcular antrenörleriyle birlikte büyük sevinç yaşadı.

Şampiyona diğer kategorilerde final serileriyle devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu