Haber

İYİ Partili Tatlıoğlu Bursa’da zeytin üreticilerine ses oldu

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Orhangazi ilçesinde Yeniköy’de hasat çalışmasında zeytin üreticilerini ziyaret eden UYGUN Parti TBMM Küme Lideri Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Türkiye’nin hem tarımın hem de hayvancılığın eski günlerine dönmesina az kaldığını söz ederek, partinin tarım ve hayvancılık siyasetlerini paylaştı.

Hiçbir çiftçinin ziyan etmesine göz yummayacaklarını belirten Tatlıoğlu, “Çiftçimizi kuraklık oldu, dolu vurdu, hastalık geldi diyerek kara kara düşündürmeyeceğiz. Avrupa’daki çiftçi, ürettiğinden nasıl kazanıyorsa, bizim çiftçimiz de kazanacak. Hem çiftçi kazanacak, hem de milletimiz, sebzeyi ve meyveyi ucuza alabilecek. Çiftçi üretmesin, Türkiye tarımsal üretimde ithalata bağımlı kalsın diye uğraşanlar gidecek, ürettiğinden kazanan, zengin ve mutlu çiftçilerimiz için çözümler üreten İYİ Parti gelecek” dedi.

ZEYTİN ÜRETİCİSİ DERTLİ…

Zeytin hasadının külfetlerini lisana getiren üreticilerin, değil çiftçiliği özendirmek, bitirmek için gayret harcadıklarını sav ederken, personellik fiyatları ve maliyetlere de dem vurdu. Vatandaşların akrabalarla bir ortaya gelerek zeytinlerdeki eserleri birlikte topladıklarını tabir ettiklerine dikkati çeken Tatlıoğlu, “Böyle giderse, önümüzdeki yıllarda ne zeytini, ne de zeytini üretecek çiftçiyi bulamayacaklar!” diyerek tüm zeytin üreticilerinin sesi oldu.

Ziyaretlerde DÜZGÜN Partili Tatlıoğlu, bir öteki zeytin üreticisi de devlet bankalarından kredi alamamaktan yakınmasına ses oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu