Yaşam

Gülsin Onay piyano resitali ile ENKA Oditoryumu’nda

23 Kasım Çarşamba akşamı dünyaca ünlü piyanist, devlet sanatkarı Gülsin Onay, çok özel bir resital ile ENKA Oditoryumu’nda sanatseverlerin karşısına çıkacak. J. Haydn ve F. Mendelssohn- Bartholdy’nin yanı sıra, yorumları ile Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırıldığı F. Chopin’in yapıtlarını seslendirecek olan Onay, genç yetenek Yaman Öner’i de iki yapıtın icrası için sahneye davet edecek.

ENKA Sanat, 23 Kasım Çarşamba akşamı dünyaca ünlü piyanist, devlet sanatkarı Gülsin Onay’ı ağırlıyor. Onay, Haydn’ın ışıklı ve sevinçli, Mendelssohn’un ise derin ve etkileyici romantizm devrinden çeşitlemeleri ile Chopin’in en severek çaldığı Ballade, Sonat ve Polonez isimli yapıtlarından oluşan bir program ile dinleyenleri müziğin harika dünyasında birleştirmeye hazırlanıyor.

Uzun yıllardır Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde verdiği eğitimlerle çok sayıda genç yeteneğe dayanak sağlayan sanatçı, resitalinde İstanbul ENKA Okulları öğrencilerinden Yaman Öner’i iki yapıtın icrası için sahneye davet edecek. Onay, resitalinde yer vereceği genç yeteneği şu sözlerle anlatıyor: “ENKA Vakfı’nın destekleri ile “Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali” nde Masterclass’ımıza katılan ve hepimizin beğenisini, sempatisini kazanan Yaman Öner, pek çok mükafatın yanı sıra son olarak İstanbul’da gerçekleşen “4. International Piano Competition (IPC)” da birincilik elde etti. 23 Kasım’da ENKA Oditoryumu’ndaki bu özel konsere tüm dostlarımı beklerim.”

Konserin biletlerine biletix ve Biletix satış gişeleri ile ENKA Vakfı Ana Gişesinden ulaşılabilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu