Haber

Burdur’da doğadan avlanan yaban keçileri ürüyor

Burdur 6. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından doğadan yakalanarak Karadağdere Kanyonu Tabiat Parkı’na bırakılan Burdur’da üreyen 20 yaban keçisinin tespit edildi.

Burdur 6. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Antalya’nın Akseki ilçesi Gidengelmez Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda 2022 yılı Ocak ve Şubat aylarında yakalanan 8 erkek ve 12 dişi yaban keçisinin Burdur’un Altınyayla ilçesinde doğaya bırakıldığı belirtildi.

Doğal alandan yakalanıp başka bir doğal alana bırakılan yaban keçilerinin yeni habitatlarında ürediklerine ve fotoğraf tuzaklarında yavru yaban keçilerinin tespit edildiğine dikkat çekilen yazıda, “İkiz yavru yaban keçilerinin iki dişi yaban keçisi ile ortalıkta dolaştığı görüntüler, tarlada yapılan çalışmanın sonuçlarının başarılı olduğunu gösterdi.” kelimeler yer aldı.

Paylaşımda ayrıca tarlaya salınan yaban keçileri ve yavrularından görüntüler de paylaşıldı.

6. Bölge Müdürlüğü, yaban keçilerini GPS tasmaları ve fotoğraf tuzakları ile takip etmekte, popülasyon durumunu belirlemekte ve tehditlere karşı önlem almaktadır.

haber-duzkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu